Založ si blog

Súčasná situácia SR

Zdravím Vás priatelia.

Od začiatku sa mi zdá, že toto už som raz videl… Ale kedy?

Posledné dni sa niesli v téme odvolávania premiéra Igora Matoviča. Skúsme si to rozobrať, o čo išlo.

Igor v jednu chvíľu vyhlásil, že ide o najslabšie odôvodnený pokus o odvolanie v histórii a s týmto si dovolím súhlasiť. Od začiatku vlády tu bol prešľap za prešľapom, prúser za prúserom a blbosť za blbosťou.

Z hlavy som ich pár vybral, to naozaj sú tie diplomovky tak dôležité v tejto chvíli že kvôli nim treba odvolávať? Bod po bode sa Vám pokúsim vysvetliť o čom hovorím ak ste tu posledné 4 mesiace nežili.

  1. Predchádzajúca vláda objednala veľký počet rýchlotestov, na ktoré boli stanovené plány. Pán Matovič povedal, že s takou presnosťou sú k ničomu a treba ich vysypať do Dunaja všetky. V pozadí asi niekto prišiel a povedal mu „Igor, tie testy sa nám ešte zídu a nakoniec dá sa na tom zarobiť“. Tak objednal ich drahšie ako okolité štáty a nevedno kam poputoval ten 1 milión €, o ktorý sme zaplatili viac.
  2. Kontroly na hraniciach som doteraz nepochopil. Celé roky sa PZSR sťažuje, že nemá dostatok policajtov a pán Matovič nariadi takú blbosť. Ako príklad uvediem obec Trakovice, z ktorej sa dá do Trnavy dostať dvoma cestami, ktoré sa spájajú na jednej križovatke. Hádate správne, polícia zvládla kontrolovať iba jednu cestu a tou druhou ste v pohode prešli hranicou okresu. Ľudí toto opatrenie rozdelilo na dve časti: Tá, ktorá chce rešpektovať a tá, ktorá nechce. Nehovorím už o tom, že keby takto máme brániť vírusu nakaziť celú krajinu, len tomu pomôžeme lebo policajti boli katastrofálne pripravení na takýto počin a ešte tento Matovičov neúspech hodil na PZ a policajného prezidenta.
  3. Od začiatku koalície potreboval pán Matovič ukázať koaličným partnerom, že to on tu skladal vládu a že on je pánom tohto dvora. Verejné zosmiešňovanie a urážanie lídra SaS vždy, keď s ním nesúhlasili, okamžité zatrhnutie hlavného sľubu Borisa Kollára o nájomných bytoch. Jediný do koho si poriadne nekopol boli Za Ľudí, aj to asi len preto, že ich líder neuniesol fakt, že nebude o nič viac ako nejaký Fico…
  4. Ekonomické opatrenia skoro každý označil za nedostatočné. Či už živnostníci alebo firmy (ktorí už niektorí aj na papuľu spadli a nevedia ako sa pozbierať), ale aj analitici, ktorí upozorňovali, že 500€ stačiť nebude. A nie nebude, mne keby dajú 500€ (keďže som živnostník), tak neviem či sa mám obesiť alebo zastreliť, pretože by mi to stačilo na splátku na auto (ktoré k svojej práci potrebujem) a zostalo by mi 250€ na celý mesiac. Mám 20, takže také problémy ešte nemám ale keby mám živiť rodinu z 250€, neviem kde by som východisko hľadal. A nehovorím o tom, že 500€ už bol STROP. Áno, ľudia pozerajú krivo na živnostníkov a firmy, ktoré sa teraz sťažujú ale pozrite sa na nás takto: Síce ja som sám a živím iba sám seba, ale niektorí majú zamestnancov, ktorí u nich pracujú. Teraz prišla kríza a šéfovia majú teraz ako vysvetlovať ľuďom, že zrazu nie je z čoho vyplácať? Keď si šéf kúpil pekné nové drahé auto, neznamená hneď, že na jeho ľuďoch mu nezáleží.
  5. Zvyšovanie dlhu predajom dlhopisov po 4 mesiacoch vlády. Toto je podľa mňa neobhájiteľné a ani to nebolo nutné. Ale ľudia nebuďte naštvaní, dáme Vám predsa 500 miliónov z tých 4 miliárd čo sme si požičali. 😉

Našiel som teda pár dôvodov vhodných na odvolávanie premiéra. Sú poslanci NR SR tak ďaleko od ľudí, tak brutálne mimo reality, že nevedia nájsť lepšie oficiálne dôvody na odvolanie premiéra? Fakt tu nič dôležitejšie nie je, ako pajcnutá diplomovka? To, že ľudia nemajú robotu a nemajú sa ako živiť, to nikomu nevadí? No asi nie, keď o nich sa tu ešte ani nehovorilo. Táto koalícia je brutálne krehká, stačí sledovať ostatných politikov: Cigániková, ktorá pochybuje o OĽANO, Šeliga, ktorý pochybuje o OĽANO, tiché SaS zatlačené do kúta, Boris šúchajúci nohami o zem aby si ho nikto nevšímal teraz a v neposlednom rade pani poslankyňu Romanu Tabák za OĽANO, teda chcel som povedať BLÁ BLÁ BLÁ…

Týmto celým som chcel povedať, že táto vláda nám nedáva vôbec nič, iba nám berie a pridáva na dlhu. Pre tých, čo ešte chcú počkať čo sa z nich vykľuje, otvorte oči a pozrite sa čo sa deje.

Prázdna špajza, presne ako z úst Ivana Mikloša. Kauzy hodné odvolania hneď na začiatku, hroziace protesty, zamestnávatelia v štrajku a kríza…. Neopakuje sa náhodou história z pred 10 rokov?

Dávam vám trochu munície na zamyslenie na (aspoň u nás) slnečnú a teplú nedeľu. Priatelia, chutný obed a príjemný koniec víkendu Vám prajem. 🙂

 

veroniak remišová

Remišová: Za ľudí je v parlamente jediná seriózna stredová strana

03.08.2020 21:00

Veronika Remišová nevidí dôvod, aby sa strana Za ľudí musela spájať s inými politickými subjektami.

juan carlos

Bývalý kráľ Juan Carlos oznámil, že opúšťa krajinu

03.08.2020 19:29

Juana Carlosa v súčasnosti vyšetruje španielsky Najvyšší súd v súvislosti korupčnými aktivitami.

požiar hasiči bratislava

Bratislavskí hasiči zasahujú pri požiari na Rožňavskej ulici

03.08.2020 17:37

Na mieste zasahuje 21 hasičov s 5 kusmi hasičskej techniky. Pozrite si video.

Ján Hrubala

Vo výberovom konaní na post predsedu ŠTS získal najviac bodov Hrubala

03.08.2020 15:34

Ministerka spravodlivosti Kolíková si teraz môže a nemusí z úspešných uchádzačov vybrať nového predsedu.

juar

Len ďalšia Blog.Pravda.sk stránka

Štatistiky blogu

Počet článkov: 1
Celková čítanosť: 1869x
Priemerná čítanosť článkov: 1869x

Autor blogu

Kategórie

Archív